Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Biało-Czerwona" czyli jak czcić barwy narodowe- nowy spot MSWiA

Flaga Polski Dzień flagi to radosne patriotyczne święto obchodzone 2 maja, my Polacy manifestujemy swoją miłość do biało-czerwonych barw. To doskonała okazja by przypomnieć jak prezentować barwy narodowe, polską flagę, a także inne weksylia w przestrzeni publicznej.

 Kwestia ta nie została do tej pory uregulowana ustawowo. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało publikację pt. „Biało-Czerwona”. Ten praktyczny przewodnik zawiera informacje w jaki sposób i w jakiej kolejności na masztach oraz w pomieszczeniach umieszczać flagę Rzeczpospolitej Polskiej z flagami innych państw, a także jednostek samorządu terytorialnego. Wskazówki w nim zawarte dotyczą różnych okoliczności, między innymi uroczystości, wizyt gości zagranicznych, marszów oraz żałoby. To ogromna szansa, by dzieci i młodzież poznały zasady traktowania barw narodowych z szacunkiem.     

 

 

Poniżej 30 sekundowy spot MSWiA oraz  poradnik pt. „Biało-Czerwona”. 

 

Do pobrania:

„Biało-Czerwona”

Pogoda Sośno z serwisu