Młodzież z nauczycielami, przedstawiciele samorządu naszej gminy oraz strażacy z OSP, złożyli kwiaty przy pomniku w Sośnie z okazji Narodowego Święta 3 – Maja.

Uroczysta msza święta z okazji obchodów święta odprawiona została przez księdza Proboszcza Andrzeja Pacera w kościele parafialnym w Wąwelnie. Uroczystość uświetnił niezawodny Chór Cantabile działający przy GDK w Sośnie. Obecne były również poczty sztandarowe OSP z Rogalina i Sośna a także sztandar kombatantów, który nieśli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sośnie.

Ksiądz Proboszcz z Wąwelna, podczas homilii, w pięknych słowach nawiązał do setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Przypomniał również słowa Św. Jana Pawła II o niepodległości i wolności - trzeba się ich uczyć i pielęgnować. Wiele słów poświęcił zgodzie i porozumieniu Polaków, które zawsze budują, są konstruktywne.

Tradycyjnie już, na zakończenie uroczystej mszy, dzieci i młodzież szkolna, tym razem ze Szkoły Podstawowej z Przepałkowa, przedstawili program artystyczny związany z obchodami święta Konstytucji 3 Maja – „Nie byłoby Niepodległości bez Konstytucji”.

Bardzo dobrze przygotowani, najmłodsi przedstawiciele naszej gminy, przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz historię utraty niepodległości. W Kontekście 100 – rocznicy odzyskania niepodległości podkreślono wpływ idei Konstytucji na walkę niepodległościową.

Wszyscy zebrani, przy wspaniałym akompaniamencie kościelnych organów, zaśpiewali „Boże coś Polskę”.