28 lipca rozstrzygnięto konkurs „Laur Krajeński 2017”. Organizatorem konkursu jest Senator RP Mieczysław Augustyn z Piły wraz z Lokalnymi Grupami działania z terenu Krajny. Konkurs ma przyczynić się do zdynamizowania działań na Krajnie, silniejszej motywacji lokalnych liderów oraz wymiany najlepszych praktyk. Ma też promować nasz subregion a także umacniać jego tożsamość.

Miło nam poinformować, że w konkursie wyróżniono także przedstawicieli naszej gminy. W kategorii „Organizacja” wyróżnienie otrzymała nieformalna grupa „Mamuśki” z Mierucina. Natomiast w kategorii „Osobowość Krajny” wyróżniono Piotra Dobrzańskiego z Wielowicza.

Powiat Sępoleński był mocno reprezentowany w konkursie, ponieważ obok ww. wyróżnień „Laur Krajeński 2017” w kategorii „Samorząd” otrzymało Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.