Wczoraj, 28 maja 2018 r., Wójt Gminy Sośno Leszek Stroiński uczestniczył w posiedzeniu Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Wójt, zaproszony przez władze samorządowe Województwa Podkarpackiego, podziękował za otrzymaną pomoc i wsparcie mieszkańców Podkarpacia w likwidacji skutków zeszłorocznej nawałnicy burzowej. Podziękowanie od mieszkańców naszej Gminy wręczył na ręce Marszałka – Pana Władysława Ortyla oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Pana Jerzego Cyprysia.

Podczas sesji radni podjęli uchwałę o pomocy finansowej Województwa Podkarpackiego dla Gminy Sośno w kwocie 50 tys. zł. Pomoc finansowa przeznaczona jest na zaspokojenie potrzeb lokalowych dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy poprzez zakup lokalu mieszkalnego.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy mieszkańcom Podkarpacia za solidarność i pomoc w odbudowie.