W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Sośno niekorzystnego zjawiska atmosferycznego tj. suszy że poszkodowani producenci rolni mogą składać wnioski  o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Formularz wniosku o oszacowanie szkód w gospodarstwach powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych dostępny jest w siedzibie Urzędu Gminy, pok.nr 27 oraz u sołtysów oraz na stronie: www.sosno.pl

Wypełnione wnioski odbierane będą w sołectwach według harmonogramu spotkań. Do dnia 3 lipca należy wypełnić wnioski, od tego dnia kolejno odbywać się będą spotkania  wnioskodawców w obecności komisji ds. szacowania szkód w rolnictwie.

Do wglądu komisji przygotować protokoły oszacowania strat przez firmę  ubezpieczeniową, kopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na 2018 r.

Wójt Gminy Sośno

Wójt Gminy Sośno

Harmonogram - odbioru wniosków

Spotkania w sołectwach odnośnie odbioru wniosków dotyczących suszy odbywać się będą w środę 04 lipca 2018 roku