Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W roku 2016 skupiłyśmy nasze działania na realizacji cyklicznych imprez integracyjnych. Wiosną zrobiłyśmy wielką palmę wielkanocną. Uczestniczyłyśmy w Targach Ogrodniczo-Rolniczych w Sypniewie ze stoiskiem "Herbaciarnia." Własnego wypieku ciastka i różnego rodzaju herbaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Piękna majowa pogoda pozwoliła licznej grupie cyklistów uczestniczyć w rajdzie rowerowym z Wielowicza do Wąwelna (po drodze zapoznaliśmy się z historią dworku w Rogalinie i wstąpiliśmy do kościoła w Toninie). Jesienią podczas "dnia Ziemniaka" zorganizowanego wspólnie z grupą "AKTYWNI" na terenie Wiejskiego Parku Rekreacyjnego w Wielowiczu, mieszkańcy pobliskich wsi mieli okazję zjeść tradycyjnie uparowanego ziemniaka. Nie zabrakło też chleba ze smalcem, ogórków małosolnych i słodkości. Festyn był okazją do licznych zabaw oraz konkurencji sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W listopadzie nasze KGW sformalizowało swoją działalność przez zarejestrowanie się jako stowarzyszenie zwykłe w ewidencji prowadzonej przez starostę sępoleńskiego. Koniec roku zwieńczony został wyjazdem do wytwórni bombek choinkowych oraz odwiedzeniem Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy.

Marta Matuszak
(na podst. art. w dodatku do Wiadomości Krajeńskich - Nasza Gmina, Boże narodzenie 2016.)