Rok 2018 rozpoczęliśmy bardzo produktywnie. Już na początku stycznia przeprowadziliśmy ćwiczenia z pierwszej pomocy dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Szkolenie przeprowadził ratownik medyczny Pan Grzegorz Marszałek.

Szkolenia z tego zakresu są niezmiernie ważne. Każdemu bowiem przyda się chociażby podstawowa wiedza w temacie pomocy bliźniemu. 27 stycznia w Sośnie zorganizowaliśmy I Halowe Zawody MDP o Puchar Starosty Sępoleńskiego. Udział wzięło aż 18 drużyn. W zawodach wystąpiły najlepsze drużyny z naszego województwa oraz mistrzynie polski MDP Żdżary (województwo wielkopolskie) i wicemistrzynie województwa lubelskiego MDP Parczew. Dziewczęta z MDP Sitno na tych zawodach zajęły 2 miejsce, a chłopcy 3 i 6 miejsce (wystawiliśmy dwie drużyny w tej kategorii). Dzień później nasza OSP brała udział w Gminnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Sośnie. Panowie uplasowali się na 3 miejscu. Podczas Ferii zimowych uczestniczyliśmy w zawodach halowych w Mroczy. Dziewczęta z naszej MDP zajęły 2 miejsce, a chłopcy 4. W zeszłym roku uczestniczyliśmy w zbiórce plastikowych nakrętek na rehabilitację Ani z powiatu aleksandrowskiego. Nasza MDP zebrała największą ilość nakrętek (ponad 500kg!). W ramach podziękowania otrzymaliśmy voucher na całodniowy pobyt w termach w Uniejowie. Wykorzystaliśmy je podczas ferii. Zabawa była przednia. W marcu uczestniczyliśmy w Halowych Zawodach MDP w Aleksandrowie Kujawskim. Nasza drużyna uplasowała się na 5 miejscu. Ważnym wydarzeniem w tym roku było otrzymanie od Gminy Sośno samochodu pożarniczego, który został sfinansowany dzięki pozyskaniu środków z Fundacji ENEA. Długo czekaliśmy na ten dzień i nareszcie się udało. Jesteśmy dumnymi posiadaczami Mercedesa Benz Sprinter, którego nazwaliśmy Mietek. Choć pogoda nie dopisuje jesteśmy pozytywnie naładowani. Wiemy, że przed nami jeszcze sporo wydarzeń, ale to napędza nas dalej.