Relacja

W minioną sobotę tj. 21.07.2018 r. odbył się festyn w stylu wojskowym. Wszystkich przybyłych gości powitała przewodnicząca naszego koła Jolanta Różańska, następnie został odśpiewany Hymn Narodowy, po którym został przeczytany utwór M. Konopnickiej "Pieśń o domu" przez 5-cio osobową grupę młodzieży z Mierucina, w składzie: Angelika Bagniewska, Filip Winiarczyk, Amelia Raźna, Robert Różański, Magdalena Różańska.

Goście zostali zaproszeni do punktu werbunkowego obsługiwanego przez Harcerzy z 40 BDH "synowie i córki wiatru", gdzie każdy z uczestników został wyposażony w kartę werbunkową dzięki, której mógł poczuć się jak żołnierz. Po rejestracji  uczestnik rajdu został przepytany z wiedzy historycznej i współczesnej Polski, następnie sanitariuszka Małgorzata testowała sprawność fizyczną. Po czym poborowi ruszyli w teren, gdzie czekało na nich m.in.: musztra, rzut granatem, własnoręczne rozstawianie namiotu z "pałatki", przejście w maskach przez namiot wypełniony dymem, przejście przez poligon (tor przeszkód), przeciąganie liny, strzelanie z łuku i wiatrówki, sprawdzenie siły i równowagi podczas walki na "koniu", wszystko to odbywało się pod czujnym okiem panów z OSP Mierucin. Goście mogli podziwiać wystawę z okresu I wojny jak i czasu międzywojennego. Swoją wiedzą na ten temat dzielił się pasjonat wojskowy harcerz przyboczny Piotr Kulczynski. Gościliśmy również grupę Młodzi Militarni z Bydgoszczy, którzy uatrakcyjniali czas przejazdami Uazami i Żukiem. Dużą atrakcją okazała się czerwona Syrenka 105 powożona przez p. Waldemara Kukier. Panie z KGW Mierucin jak i Mamuśki Mierucin przygotowały: grochówkę z kociołka, kiełbaskę z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem,  oraz ciasto, kawę, herbatę i kompocik. Zimne napoje i lody zapewniło OSP Mierucin. Na zakończenie odbyła się  potańcówka pod chmurką do której przygrywał DJ. Miecio. 

Jako organizatorzy możemy powiedzieć że festyn to "strzał w 10".

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim przybyłym osobom za wspólnie spędzony czas, zabawa była przednia, jedzenie pyszne, humory i pogoda dopisały.

Zapraszamy za rok 

 

     Serdeczne podziękowania dla współorganizatorów jak i sponsorów:

GS.Sośno

Rada Sołecka Mierucin 

Sołtys Mierucin 

Harcerze z 40 BDH " Synowie i Córki Wiatru " 

Młodzi Militarni Bydgoszcz 

OSP Mierucin 

Szkoła Podstawowa Wąwelno

 Gminny Dom Kultury w Sośnie 

Mieczysław Borowski 

Waldemar Kukier 

Łukasz Lewandowski 

Sołectwo Popielewo

Mamuśki Mierucin 

Koleżankom z naszego koła 

Dzięki Wam to wszystko .Jeszcze raz gorąco dziękujemy i gratulujemy.

 

Zarząd KGW Mierucin    

Pozdrawiam Monika Przeor