Gminny Dom Kultury w Sośnie przygotował 11 listopada kolejne wieczorne śpiewanie pieśni patriotycznych z chórem ,,Cantabile”.

Patriotyzm wypracowujemy w sobie od dziecka, staramy się pielęgnować go i dbać o to, aby nie zanikł. Dlatego program artystyczny ,,Piękna nasza Polska cała” przygotowany przez dzieci z Przedszkola Samorządowego w Sośnie oglądaliśmy z wielkim entuzjazmem. Podziwialiśmy jak nasze dzieci właśnie w ten sposób wyrażały swoją więź z Ojczyzną. Ojczyzna to miejsce, w którym się urodziliśmy i wychowaliśmy. To nasza ,,Mała Ojczyzna”, z którą czujemy się związani. Aby podziwiać ją zorganizowaliśmy wernisaż prac malarskich naszych miejscowych artystów: pana Jerzego Węska,,Witka”  Stanisława Wieczorkiewicza, którzy pejzaże i krajobrazy naszych okolic uchwycili na swój doskonały sposób na płótnie. Natomiast szkice młodych artystów: Eweliny ŻarczyńskiejDaniela Jelińskiego urzekły nas swoją doskonałą kreską i głębią. Dbając i wspierając nasze dzieci, aby nie zatraciły polskości sami stajemy się lepszymi Polakami.

Małgorzata Gackowska