Konkurs „Estetyka zagrody” na terenie gminy Sośno  prowadzony jest od 1995 r. Ideą konkursu jest promowanie zachowań proekologicznych, a ponadto zadbanie o estetyczny wygląd zagrody.

Konkurs organizowany jest dla pań z kół gospodyń wiejskich z naszego terenu, pod patronatem Wójta Gminy Sośno. Wójt nagrodził wszystkie uczestniczki Konkursu, a w tym roku było ich aż 97. Panie otrzymały krzew hortensji bukietowej oraz pięciornika. Sponsorami nagród osób wyróżnionych byli również Bank Spółdzielczy w Więcborku oraz Starosta Sępoleński.

W dniu 12 października 2018 r. w GDK w Sośnie odbyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród. Uroczystość ta przebiegła w miłej atmosferze przy herbatce i kawie, a Gospodynie przygotowały słodki poczęstunek. Sala ubrana w szatę jesienną, pięknie podkreśliła nastrój tego dnia.

Laureatkami tegorocznej edycji zostały:

„PEREŁKĘ OGRODU” otrzymała pani Albina Jasiek KGW Wąwelno. Nagrodę ufundował i wręczył Prezes BS w Więcborku. Laureatka otrzymała wykaszarkę.

W kategorii  Ogrody działkowe:

Miejsce I  - Nowak Ewa – KGW Dębiny
Miejsce II - Paliga Danuta  - KGW Sośno
Miejsce III - Jabłońska Ewa  – KGW Sitno

W kategorii  Gospodarstwo Rolne:

Miejsce I  - Sobieszczyk Irena  – KGW Sośno
Miejsce II - Rakowska - Małek Krystyna – KGW Wielowicz
Miejsce III - Mizera Urszula – KGW Mierucin

Zwyciężczynie  jako nagrody otrzymały wysokiej jakości sekatory do gałęzi oraz nawóz do trawy ufundowane przez Starostę Sępoleńskiego.

Na zakończenie zaproszeni gości i uczestniczki obejrzeli prezentację multimedialną wyróżnionych ogrodów przygotowaną przez Panią Sandrę.