Wiosna „puka” do drzwi naszej szkoły. Jednak za nim Ją powitamy to chcielibyśmy krótko podsumować, to co wydarzyło się w ostatnich trzech miesiącach.

Choć styczeń rozpoczął się jesienną pogodą, to na prawdziwą zimę nie musieliśmy długo czekać. Pojawiła się ona w postaci śniegu za oknem i zimowych dekoracji.” Zima lubi dzieci najbardziej na świecie”.

Daliśmy temu wyraz w czasie przerw w piękny, biały i śnieżny dzień. Była ” wojna” na śnieżki i wielkie kulanie bałwanów. Złożyliśmy życzenia naszym babciom i dziadkom. Wprowadzając nieco radości i humoru do szkolnego życia obchodziliśmy dzień rogalika. Przy okazji dziękujemy wszystkim paniom za upieczenie ich. Okres karnawału to w naszej szkole czas na wielki bal. W tym roku animatorami imprezy były panie z Centrum Tańca GABI z Bydgoszczy. Firma ta prowadzi również w naszej szkole zajęcia pod nazwą Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier ucząc układów tanecznych, ale przede wszystkim zasad dobrego wychowania.

Nie zapominamy o innych. Pod przewodnictwem Szkolnego Koła Młodych Wolontariuszy włączyliśmy się do akcji ogólnopolskiej „Rodacy Bohaterom”. Zbieraliśmy dary żywnościowe oraz biało – czerwone znicze dla rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Uczestniczyliśmy w XXVI finale WOŚP. Członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierali żywność przed świętami wielkanocnymi, aby wspomóc tych, którzy są w potrzebie.

„W marcu jak w garncu”- w szkole też się dzieje dużo. 4 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry, w tym dniu graliśmy w gry planszowe. 9 marca –to Światowy Dzień DJ. W czasie przerw integrowaliśmy się wszyscy wykonując „ Taniec Pijarski”. Za nami Dzień Kobiet – i zabawna inscenizacja o kobietach i ich roli w życiu każdego człowieka. Za kilka dni powitamy wiosnę maszerując z Marzannami przez wieś.

Przed nami Święta Wielkanocne z tej okazji życzymy Wszystkim czytelnikom WK zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością oraz radosnego, wiosennego nastroju. Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Wąwelnie.