Wczoraj w godzinach nocnych zapalił się budynek mieszkalny w Sitnie. Dzięki ofiarności strażaków oraz mieszkańców udało się zabezpieczyć prawie cały dobytek. Niestety na strychu znajdowały się ubrania zimowe, które zniszczył pożar.

Również część wyposażenia kuchni uległa uszkodzeniom. Część budynku („dobudówka”) – łazienka jest nienaruszona.

W dniu wczorajszym przedstawiciele służb gminnych na miejscu zdarzenia zaproponowali możliwość zamieszkania m.in. w pobliskiej świetlicy - w budynku szkolnym w Sitnie. Mieszkańcy nie zgodzili się ze względu na możliwość zamieszkania w budynku gospodarczym, do którego przeniesiono meble i inne domowe sprzęty. Poza tym chcą dopilnować swojego dobytku. Gmina przekazała agregat prądotwórczy, do czasu naprawienia przyłącza energetycznego.

Wspólnie z mieszkańcami ustalono, że dzisiaj wieczorem Gmina przekaże na posesję tzw. „domek holenderski” po przygotowaniu (uporządkowaniu) terenu na ten cel.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnie wczoraj przekazał zapomogę pogorzelcom oraz organizuje zbiórkę potrzebnych rzeczy dla poszkodowanych. Potrzebna jest kuchenka gazowa i niezbędne narzędzia kuchenne a także ciepła odzież męska (170 – 180 cm), która uległa zniszczeniu.