Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 23 czerwca 2024
Imieniny: Wanda, Józef, Albin
pochmurno
16°C

Relacja z ostatniego wspólnego posiedzenia komisji Rady Gminy Sośno VIII kadencji

W dniu dzisiejszym odbyło się ostatnie wspólne posiedzenie wszystkich komisji Rady Gminy Sośno. Spotkaniu przewodniczyła Przewodnicząca Rady Gminy Sośno Krystyna Wąsik.

Pod obrady ostatniej sesji, dla radnych VIII kadencji, poddane zostaną jedynie dwa projekty uchwał. Dotyczą one zmian w tegorocznym budżecie gminy, w tym również w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Sośno na lata 2024–2029. Przedmiotowe projekty uchwał omówiła skarbnik gminy.

Podczas posiedzenia radny Witold Steckiewicz nawiązał do tematu dotyczącego prac legislacyjnych rządu w przedmiocie projektu ustawy o zwrocie części podatku rolnego za 2024 rok. Proponowany zwrot części podatku rolnego przyznawany będzie przez wójta gminy w drodze decyzji, na wniosek podatnika podatku rolnego. Budżet państwa prawdopodobnie będzie rekompensować gminie utracony podatek.
Ponownie powrócono do tematu utylizacji opon, które w wyniku eksploatacji rolniczej zalegają w gospodarstwach rolnych. Głos w tej sprawie zabrał radny Ryszard Badziński, który poinformował, że na chwilę obecną nie ma programu, dzięki któremu rolnicy mogliby bezpłatnie oddać opony do zakładu przyjmującego taki rodzaj ogumienia. Rolnik, który chce oddać zużyte opony musi zapłacić 0,86 zł brutto za kg opon, przy minimalnej ilości 4 ton zużytego ogumienia. 
Podjęto dyskusję o planowanych inwestycjach drogowych na terenie powiatu sępoleńskiego, w tym także w gminie Sośno. Rozmawiano o zadaniach inwestycyjnych odnośnie wymiany pokrycia dachowego na budynku komunalnym w Wąwelnie, jak również na budynku sali wiejskiej w Toninku. Dodatkowo pytano czy zakończono już remont lokalu mieszkalnego w miejscowości Wąwelno, który gmina w ubiegłym roku kupiła od Spółdzielni Mieszkaniowej „Nad Orlą” z Więcborka.
Zaproponowano, aby na terenie naszej gminy ustawić cztery sztuki przydrożnych witaczy promujących gminę Sośno.

W trakcie spotkania radni dziękowali sobie nawzajem za pełną zaangażowania pracę, zrozumienie i poświęcenie dla dobra gminy podczas trwania VIII kadencji Rady Gminy Sośno. Dziękowano włodarzowi gminy, pani skarbnik gminy oraz wszystkim pracownikom urzędu za pomoc i współpracę, dzięki czemu radni mogli podejmować decyzje służące rozwojowi społeczności lokalnej naszej gminy. 
Na zakończenie przewodnicząca rady gminy pogratulowała radnym, którzy odnieśli sukces w wyborach samorządowych i ponownie zasiądą w radzie gminy. 

Sporządziła: Agnieszka Daniluk

Galeria zdjęć

Relacja ze wspólnego posiedzenia komisji 2024.04.22 4 Relacja ze wspólnego posiedzenia komisji 2024.04.22 3 Relacja ze wspólnego posiedzenia komisji 2024.04.22 2 Relacja ze wspólnego posiedzenia komisji 2024.04.22 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.