Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
pochmurno
14°C

Relacje z posiedzeń komisji - marzec 2024

Podczas wspólnych posiedzeń komisji rady gminy mających miejsce w miesiącu marcu 2024 roku radni szczegółowo zapoznali się z projektami uchwał będącymi przedmiotem obrad najbliższej sesji. Przypominamy, że sesja zaplanowana jest na dzień 27 marca 2024 r. (godzina 9:00 sala narad Urzędu Gminy Sośno).

W trakcie spotkań radni rozmawiali o farmach wiatrowych, które miałyby w przyszłości powstać na terenie naszej gminy, o remoncie Biblioteki–Domu Kultury w Sośnie (głównie o kominie na starej części budynku–blisko modelarni), jak również o możliwości podjęcia działań w kierunku wybudowania światłowodu na terenie naszej gminy, którego budowa na tę chwilę zatrzymała się we wsi Dębiny. Podjęto także dyskusję na temat zapytania ofertowego w przedmiocie remontów dróg gminnych oraz terminu wykupu gruntu, będącym własnością Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, na którym znajduje się PSZOK w Sośnie.

Radny Mirosław Dominiak zwrócił wójtowi gminy uwagę, że pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Sośnie, kierujący busem lub autobusami szkolnymi, w celu wysadzenia dzieci na przystanku, zatrzymują się w poprzek drogi krajowej lub gminnej na sąsiednim pasie ruchu drogowego. W opinii radnego takie postępowanie stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla dzieci w momencie wysiadania z autobusu oraz dla pozostałych użytkowników drogi. 

W chwili zgłaszania wolnych wniosków radny Henryk Wardziński zawnioskował do wójta gminy o wystosowanie do dwóch rolników pisma z prośbą o naprawienie pobocza boiska wiejskiego we wsi Wąwelno, po którym przemieszczają się w celu dojazdu na własne pola uprawne. Ciężki sprzęt rolniczy powoduje, że na terenie świetlicy wiejskiej powstało przysłowiowe bagno. Dodatkowo radny Henryk Wardziński zasygnalizował, że należałoby w przyszłości pomyśleć o remoncie drogi gminnej prowadzącej od strony sklepu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w kierunku Szkoły Podstawowej w Wąwelnie. 

Z kolei radny Witold Steckiewicz zwrócił się do wójta gminy z wnioskiem w przedmiocie naprawy drogi gminnej w sołectwie Szynwałd. Wskazał odcinek drogi, który w wyniku wcześniej przeprowadzonej inwestycji został zniszczony (przez środek drogi poprowadzono nitkę wodociągową). Radny zaznaczył, że droga jest trudno przejezdna nawet dla sprzętu rolniczego. Ponadto radny złożył wniosek o wystosowanie pisma do właściciela działki przynależnej do wspomnianej drogi, na której prowadzona jest plantacja wierzby energetycznej. W opinii radnego konieczne jest przycięcie roślin, ponieważ nachodzą na drogę gminną zawężając jej skrajnię. Radny zaznaczył, że przejeżdżający użytkownicy drogi rysują lusterka i karoserie swoich pojazdów.

Sporządziła: Agnieszka Daniluk

Galeria zdjęć

Relacje z posiedzeń komisji - marzec 2024 6 Relacje z posiedzeń komisji - marzec 2024 5 Relacje z posiedzeń komisji - marzec 2024 4 Relacje z posiedzeń komisji - marzec 2024 3 Relacje z posiedzeń komisji - marzec 2024 2 Relacje z posiedzeń komisji - marzec 2024 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.