Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
pochmurno
15°C

Zebrania wyborcze w gminie Sośno. Mamy sześciu nowych sołtysów.

Przeprowadzenie wyborów sołtysów i rad sołeckich na kadencję 2024–2029 w poszczególnych sołectwach naszej gminy, w drodze uchwały, zarządziła Rada Gminy Sośno. Zgodnie z przyjętą uchwałą Wójt Gminy Sośno wydał zarządzenie, na podstawie którego zwołał zebrania wyborcze. W załączonym do zarządzenia harmonogramie, dla każdego sołectwa z osobna, wskazano miejsce, dzień i godzinę zebrania wyborczego oraz przewodniczącego zebrania.

Cykl zebrań wyborczych zakończył się 26 czerwca 2024 roku w sołectwie Obodowo. Pierwsze zebranie wyborcze miało miejsce w Zielonce, gdzie nastąpiła zmiana włodarza wsi. Mieszkańcy zdecydowali się także na zmianę sołtysów w sołectwach: Mierucin, Tonin, Przepałkowo, Skoraczewo oraz Jaszkowo. W pozostałych czternastu jednostkach pomocniczych naszej gminy doszło do reelekcji sołtysów, co świadczy, że mieszkańcy ponownie zaufali dotychczasowym przedstawicielom wsi, w których mieszkają. Wybory do rad sołeckich, w kontekście ich liczebności składów osobowych, dokonano zgodnie ze statutami sołectw (szczegóły w pliku: Sołectwa_Gminy_Sośno_2024-2029).

Łącznie w zebraniach wyborczych wzięło udział 645 mieszkańców na 3 630 uprawnionych do głosowania. Najwyższą frekwencją wykazały się sołectwa: Jaszkowo, Zielonka, Mierucin, Obodowo i Wielowiczek (frekwencję zawiera poniższy plik: Sołectwa_Gminy_Sośno_frekwencja).

 

Sołtysi podczas zebrań wyborczych przedstawili sprawozdania z realizacji działań podejmowanych na rzecz danych wsi w okresie poprzedniej kadencji sołtysa i rady sołeckiej.

W pięciu sołectwach (Dębiny, Mierucin, Obodowo, Przepałkowo i Sośno) mieszkańcy zgłaszali wnioski w przedmiocie awarii oświetlenia ulicznego, możliwości montażu bankomatu w okolicach sołectwa Wąwelno, przebudowy chodnika przed Szkołą Podstawową w Przepałkowie z wytyczeniem miejsca na postój autobusu, odbioru eternitu w Obodowie, jak również funkcjonowania PSZOK–u w Sośnie.

Nowo wybranym sołtysom, a także członkom rad sołeckich życzymy realizacji wielu cennych inicjatyw na rzecz mieszkańców, sukcesów i wszelkiej pomyślności.

Dotychczasowym władzom sołeckim dziękujemy za wkład pracy i zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności, a mieszkańcom bardzo dziękujemy za udział w zebraniach wyborczych.

Sporządziła: Agnieszka Daniluk

Galeria zdjęć

Wybory sołeckie 2024 35 Wybory sołeckie 2024 34 Wybory sołeckie 2024 32 Wybory sołeckie 2024 31 Wybory sołeckie 2024 30 Zebranie wyborcze sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Dziedno - komisja wyborcza otwiera urnę Wieloletni sołtys wsi Skoraczewo oddaje swój głos Mieszkańcy sołectwa Skoraczewo składają podziękowania sołtysowi, który przez wiele lat reprezentował ich godnie jako włodarz wsi Wybory sołeckie 2024 29 Wybory sołeckie 2024 28 Wybory sołeckie 2024 27 Wybory sołeckie 2024 25 Wybory sołeckie 2024 24 Wybory sołeckie 2024 22 Wybory sołeckie 2024 20 Wybory sołeckie 2024 19 Wybory sołeckie 2024 18 Wybory sołeckie 2024 17 Wybory sołeckie 2024 15 Wybory sołeckie 2024 16 Zebranie wyborcze sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Sośno Zebranie wyborcze sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Sośno Przewodniczący zebrania wyborczego w Sośnie radny Marcin Skalski omawia zasady oraz tryb wyborów sołtysa i rady sołeckiej Komisja wyborcza w sołectwie Sośno przygotowuje karty do głosowania na sołtysa wsi Zebranie wyborcze sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Sośno - głos oddaje wieloletni sołtys Sośna Zebranie wyborcze sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Wąwelno Sołtys wsi Wąwelno przedstawia sprawozdanie z realizacji działań sołtysa i rady sołeckiej w poprzedniej kadencji Zebranie wyborcze sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Wąwelno Komisja wyborcza w sołectwie Wąwelno liczy głosy Zebranie wyborcze sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Wąwelno - głos oddaje sołtys Henryk Wardziński Zebranie wyborcze sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Wąwelno Zebranie wyborcze sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Wąwelno Zastępca Wójta Gminy Sośno Adam Ostrowski składa gratulacje sołtysowi wsi Wąwelno Radna Wioletta Pacek gratuluje sołtysowi wsi Wąwelno
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.