Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 23 czerwca 2024
Imieniny: Wanda, Józef, Albin
pochmurno
16°C

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla organu wykonawczego naszej gminy

Sesja absolutoryjna to jedna z najważniejszych sesji w roku, bowiem podczas niej dochodzi do rozstrzygnięć mających wpływ na dalsze funkcjonowanie samorządu. Tegoroczna sesja, podczas której Rada Gminy Sośno jednogłośnie udzieliła organowi wykonawczemu gminy wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2023 rok odbyła się w dniu 29 maja 2024 roku w sali narad Urzędu Gminy Sośno.

Przed udzieleniem wotum zaufania i absolutorium przedstawiono „Raport o stanie Gminy Sośno w 2023 roku” oraz sprawozdanie dotyczące wykonania zeszłorocznego budżetu gminy wraz z informacją o stanie mienia gminy. Głosowanie poprzedziła debata nad raportem o stanie gminy, w którym podsumowano działalność wójta w roku poprzednim. Żaden mieszkaniec z terenu naszej gminy nie zgłosił chęci udziału w debacie.

Wójt gminy Piotr Dobrzański w imieniu własnym, jak również w imieniu poprzedniego wójta dziękował za uznanie, które byłoby nieosiągalne, gdyby nie ciężka i w pełni zaangażowania praca radnych, sołtysów oraz pracowników działających w strukturach urzędu gminy i gminnych jednostek organizacyjnych. Włodarz gminy podkreślił, że otrzymane watum zaufania i absolutorium jest naszym wspólnym sukcesem. Pan Piotr Dobrzański szczególne podziękowania skierował do skarbnika gminy pani Honoraty Warmbier, która w jego opinii zapewnia naszej gminie bezpieczeństwo finansowe. Dodatkowo gratulował panu Leszkowi Stroińskiemu, który przez 17 lat, piastując stanowisko wójta, pracował dla dobra naszej gminnej wspólnoty.

Podczas sesji radni wnioskowali o usunięcie zakrzaczeń wzdłuż dróg powiatowych (na trasie prowadzącej z Ostrówka w stronę Tonina oraz na trasie pomiędzy Sośnem, a Sitowcem), jak również wzdłuż drogi gminnej za wiaduktem kolejowym we wsi Zielonka. Ponownie wnioskowano o remont drogi gminnej w Wąwelnie pomiędzy sklepem Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, a Szkołą Podstawową. Dodatkowo zwrócono się do wójta gminy z wnioskiem o postawienie we wsi Sitno hydrantu przy drodze powiatowej w kierunku Ostrówka wraz z dokonaniem przeglądu stanów technicznych wszystkich hydrantów umiejscowionych we wspomnianej miejscowości.

Zachęcamy do obejrzenia transmisji z obrad 2. sesji Rady Gminy Sośno, jak również do zapoznania się z treściami podjętych uchwał i wykazami imiennych głosowań radnych. Dostępne są one na stronie https://portal.posiedzenia.pl/Sosno pod datą 29 maja 2024 roku oraz w aktualnościach https://gm-sosno.rbip.mojregion.info/.

Sporządziła: Agnieszka Daniluk

Galeria zdjęć

II sesja IX 45 II sesja IX 44 II sesja IX 43 II sesja IX 42 II sesja IX 41 II sesja IX 39 II sesja IX 38 II sesja IX 37 II sesja IX 34 II sesja IX 33 II sesja IX 32 II sesja IX 27
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.